1 Як вибрати автомобільний акумулятор: критерії вибору якісного акумулятораАвтомобільний акумулятор - одна з важливих складових автомобіля. Без неї машина просто не зможе функціонувати. Завдання автомобільного акумулятора полягає в запуску двигуна і роботі всіх електричних ланцюгів у машині.

При виборі акумулятора для автомобіля необхідно звернути увагу на такі критерії:

  • Ємність акумулятора;
  • Габаритні розміри;
  • Пусковий струм;
  • Тип акумулятора;
  • Розташування клем.

Ємність акумулятора:

Відповідає за обсяг енергії, який накопичує АКБ під час підзарядки і зберігає його. Що вища ємність акумулятора, то довше він "триматиме заряд". Ємність вимірюється в ампер-годинах (Ач). На легкових автомобілях, залежно від типу та об'єму двигуна, ємність акумулятора може бути 45-66 Агод. Найпоширеніший об'єм акумулятора - 60 Ач. Їх встановлюють на машини з бензиновим мотором об'ємом 1,3-1,9 літрів. Ємність для позашляховиків і дизелів з великим об'ємом двигуна може бути 75-90 Ач.

Габаритні розміри:

У кожній машині під капотом є місце, призначене для встановлення акумулятора. Воно може бути різного розміру і новий акумулятор може просто не поміститися. Тому вибирайте АКБ таких самих габаритів, як і попередній. Габарити стандартного акумулятора європейського виробництва на 60 Ач - 242х175х190 мм. Акумулятор такої самої ємності азійського виробництва має розмір 232х173х225 мм.

Пусковий струм:

Пусковий струм - максимальний струм, який акумулятор віддає відразу після запуску. Від цього залежить можливість запустити двигун автомобіля за низької температури. Пусковий струм завжди вказується на етикетці в амперах. Чим вище значення, тим швидше запускається двигун. Залежно від виробника і країни призначення існують три основні стандарти маркування: для Європи і Росії - EN, для Німеччини - DIN, для Америки - SAE. Ці стандарти між собою відрізняються, тож порівнюючи їх, дивіться на величини. У середньому значення пускового струму для авто з бензиновим двигуном становить 255 А, для дизелів - 300 А. Якщо дозволяють кошти, то краще обирати акумулятор з великим показником пускового струму. Це гарантія того, що ви зможете запустити двигун при сильному морозі.

Тип акумулятора:

  • Свинцево-кислотний;

Свинцево-кислотний - один з найбільш затребуваних акумуляторів. Він користується популярністю завдяки своїй довговічності, надійності та доступній ціні. АКБ цього типу використовують для запуску двигуна внутрішнього згоряння. Він служить основним джерелом енергії для електромобілів.

  • Гелевий;

Швидко заряджається, добре тримає заряд, зберігається за тривалого простою, безпечніший в експлуатації.

  • Кальцієвий.

Підійде більшості автомобілів. Збалансований за ціною і характеристиками акумулятор.

Розташування клем:

Щоб правильно підібрати акумулятор, треба також визначити полярність АКБ. Для цього потрібно подивитися, де розташована плюсова клема у встановленому в машині акумуляторі. Треба розгорнути його до себе стороною з клемами. Якщо "+" зліва, значить акумулятор має пряму полярність для автомобіля, якщо ж "+" праворуч - зворотну полярність.