Навіть бувалому автомобілісту нелегко вибрати новий акумулятор, коли старий вичерпав свій ресурс. Мало того, що кількість брендів та моделей, присутніх на ринку, невпинно росте, так ще й технології виробництва АКБ розвиваються такими стрімкими темпами, що потрібно бути профільним спеціалістом, щоби гарно розбиратися в цих питаннях.
Можна знати, яка ємність має бути в батареї, з огляду на характеристики вашого авто, потрібний показник стартового струму, необхідні розміри акумулятора. Так, це дійсно важливі чинники, але є і інші, які безпосередньо впливають на вартість АКБ. І саме ціна акумулятора для багатьох є головним критерієм вибору.
Принципи ціноутворення автомобільних акумуляторів
Головним чинником вважається їхній тип. Якщо спробувати з’ясувати на прикладі сайту Алло, скільки коштує автомобільний акумулятор, то найдешевшими будуть свинцево-кислотні різновиди. Трохи дорожчі кальцієві та EFB акумулятори, але найбільші цінники — у батарей типу AGM.
Впливає на вартість ємність АКБ, якість матеріалів, використання технологій, які покращують характеристики елементів живлення. Має значення, звісно, і бренд.
Які технічні характеристики важливі під час вибору АКБ?
З вимогами до акумулятора для конкретної моделі легкового автомобіля можна ознайомитися, вивчивши сервісну книжку. Вказані параметри є дійсно оптимальними. Але якщо сервісна книжка втрачена, нагадаємо, які критерії вибору є найважливішими:
- Ємність. Вона визначає кількість енергії, яку здатен накопичити акумулятор після повного заряджання. Ця характеристика обов’язково вказується на корпусі АКБ, у багатьох випадках вона присутня і у назві.
- Номінальна напруга. Тут усе просто: для легкових авто це 12 В, для вантажних може бути 12/24 В.
- Сила пускового струму. Саме вона вказує на потужність акумулятора під час холодного запуска двигуна. Може варіювати в межах 360-900 А.
- Полярність. Стандарти в різних країнах можуть не збігатися, якщо ви придбаєте АКБ, у якого клеми розташовані навпаки, то просто не вистачить довжини дроту для під’єднання до автомобільної мережі.
Рекомендації щодо вибору АКБ для легкового авто
Вибираючи батарею, варто врахувати загальноприйняті норми, керуючись якими, можна пришвидшити та спростити процес. Вони враховують такі показники автомобіля, як об’єм двигуна та тип кузова:
- якщо у вас седан або хетчбек із ДВС об’ємом 1.6 л, бажана ємність батареї знаходиться в діапазоні 45-55 А·год;
- для авто в кузові універсал потрібен акумулятор на 55-60 А·год;
- Кросоверам, позашляховикам та потужним седанам з обємом двигуна від 1.8 л потрібні батареї ємністю від 66 А·год.
Якщо ви використовуєте в автомобілі багато додаткових споживачів енергії, цей чинник теж слід брати до уваги, збільшивши рекомендовану ємність на 5-10%. Ви можете спростити вибір, вибравши в каталозі інтернет-магазину Allo в Одесі відповідні фільтри. Залишиться тільки відфільтрувати результати за ціною (якщо фінанси обмежені) або за популярністю.