Топовий кросовер Cadillac SRX ввібрав у себе якості моделей різних класів. На асфальтовому покритті машина демонструє точність і комфорт керування люксового седана. На розмоклій ґрунтовці автомобіль відповідає твердому "початковому рівню" прохідності. Якщо значний ніс кросовера показується в дзеркалах заднього виду автомобіля, який їде попереду, водій думає, що його наздогнав гігантський позашляховик і, звісно ж, марки Cadillac.
Cadillac SRX за рахунок типових для марки вертикальних фар, незграбних ліній кузова і масивної решітки радіатора і справді має більший за свої реальні розміри вигляд. Дебютант більший і монументальніший за своїх суперників з Японії та Європи, що характерно для моделей зі знаком "Made in USA". Cadillac SRX 2011 року коротший за свою колишню модель на цілих 11, 5 см. Хоча, як показав час, попередник нової моделі багато в чому був помилкою. Наприклад, "статура" першого SRX виглядала досить дивно. Надто велика довжина крала і без того скромну ширину. Автомобіль виглядав вузькою і розтягнутою "сигарою" на колесах.
Причина таких дивних пропорцій зрозуміла: у кросовера було три ряди сидінь, і вміщував він сім чоловік. Після представлення в 2002 році першого покоління SRX, маркетологи вважали: кросовер приречений на провал, якщо він не має семимісного кузова. Але люди цієї поважної професії іноді також далекі від реальності, як комп'ютерна гра "Need for Speed" далека від реалій водіння. Не дарма у моделі SRX 2011 року п'ять місць і два ряди сидінь. Натомість цей автомобіль відчутно коротший і значно "роздався в плечах".
Манери нової моделі - цілком європейські. Тест кросовера проводився на стику Люксембургу, Німеччини та Франції. У цьому місці, на околицях трьох держав, багато вузьких і звивистих сільських доріг із не найідеальнішим покриттям. Але і на потрісканому асфальті за безшумністю і плавністю ходу Cadillac SRX 2011 можна порівняти з хорошим седаном бізнес-класу. Несучий кузов і незалежна підвіска забезпечують цілком легкову якість їзди.
Налаштування коліс і рульового управління дають змогу їхати енергійно, при цьому кросовер не викликає напруження, як це іноді буває з американськими моделями, що потрапили на дороги Європи.
За ходовими якостями новинка близька до європейських стандартів. На шосе водій легко підтримує швидкість 170-190 км/год. Організатори тест-драйву включили в маршрут навіть відрізок у 7 кілометрів безлімітного автобану з кількома затяжними швидкими віражами. Кросовер впевнено проходив їх на 180 км/год. Приміром, Cadillac Escalade Hybrid проходив ці ж повороти на 150 км/год. Причому, "сухопутні дредноути" з Америки, яким є Escalade, абсолютно не пристосовані до безпечної їзди на високих швидкостях. На противагу космополітичному SRX 2011.
Внутрішнє оздоблення салону багато оздоблене (у люксових модифікаціях передня панель обтягнута шкірою), проте враження псують деталі з жорсткого пластику. Наприклад, центральна консоль. Спеціально для цієї моделі було розроблено мультимедійну систему з вбудованим жорстким диском і портом Bluetooth.
Повний привід входить у базове оснащення моделей, що поставляються на ринок (для інших країн передбачається і передньопривідна модифікація). За кліренсом SRX 2011 недалеко відірвався від легковиків - лише 17, 9 см, зате нижній периметр кросовера вкрито захисним поясом із нефарбованої пластмаси. Тому без особливих коливань можна їздити навіть лісовими просіками. Укупі з повним приводом автомобіль непогано справляється з легким бездоріжжям. Якщо колесо раптом забуксує на розвороті в придорожній канаві, система eLSD, що управляє заднім диференціалом, зімітує його блокування: автоматика перенаправить тягу двигуна на друге заднє колесо, під яким буде надійна "точка опори". І вальяжно хитнувшись, "Cadillac" знову опиниться на укоченій ґрунтовці. Безумовно, система eLSD призначена насамперед для водіння зимовою обледенілою дорогою, а аж ніяк не для пригод у жанрі "off-road".
Також конструкція передньої частини нового SRX 2011 повною мірою відповідає європейським законам про захист пішохода під час наїзду. Кросоверу ще тільки належить пройти тести за методикою EuroNCAP, і американські виробники сподіваються на гідний підсумок. Модель кросовера має повний набір подушок безпеки, навіть включно з бічними "шторами", що прикривають вікна. Відсутні хіба що "air bags", які захищають коліна водія і переднього пасажира.
Елементи з мартенситної сталі імплантовані в боковини кузова. Завдяки високому відсотку додавання хрому (11-13%) характерною рисою цієї сталі є особлива ударостійкість. У такий спосіб інженери компанії Cadillac підвищили рівень безпеки пасажирів під час бічного наїзду.
Двигун для Cadillac SRX 2011 пропонується поки що лише один. Це 3-літровий 268-сильний бензиновий силовий агрегат V6. Попередня модель також оснащувалася мотором V6, але з більшим об'ємом (3,6 л) і меншою потужністю (258 к. с.), який споживав значно більше пального. Творці нової моделі SRХ 2011 року багато уваги приділили зменшенню витрати бензину. Вони суттєво зменшили робочий об'єм двигуна, використали пряме впорскування пального, оснастили шестиступеневу автоматичну коробку передач особливим економічним режимом - під час натискання водієм клавіші "Eco Mode", нова коробка передач "Hydra Matic" заздалегідь переходить на вищі передачі з підтримкою нижчих обертів. Як результат, середня витрата пального дорівнює 11, 6 л на сотню пробігу. Так, принаймні, стверджується в технічному описі.
Силовий агрегат вдало поєднується із загальною вдачею SRX 2011. Двигун досить потужний для 1,8-тонного автомобіля. Він гарно звучить, проте його віддача лише на 18 кінських сил переступає ту межу податку на транспорт, після якої держава проявляє вельми нездоровий інтерес до добробуту своїх громадян. Розвивай мотор, наприклад, 320-350 кінських сил - було б не так прикро.
За заявою директора з продажу та маркетингу компанії Cadillac, зараз триває робота над тим, щоб завод зменшив потужність до комфортних за транспортним податком 249 кінських сил.
Компанія Cadillac може зробити такий крок. Коли реалізація седанів STS і CTS просувається не надто успішно, а величезний Escalade залишається іміджевою продукцією, топовий кросовер SRX може перетворитися на локомотив бізнесу американської компанії. Але час покаже.